Özel Merkez Ada Temel Lisesi 2016-2017 dönemi mezunlarını Anitta otelinde gerçekleştirdiği  muhteşem bir organizasyonla uğurladı. Törende öğrencilerin yanı sıra aileleri de katıldı.

Törende ilk olarak açılış konuşmasını yapan Özel Merkez Ada Temel Lisesi Kurucularından Metin Akbay “Siz sevgili gençler:9, 10 ve 11. sınıflardaki yoğun çalışmalarınızın yanında bu yılın başından itibaren şu ana kadar yoğun bir tempoyla sınava ve hayata hazırlandınız. bu süreçte tüm samimiyetimle ifade ederim ki kurumumuz, okulumuz ve öğretmenlerimiz imkanları çerçevesinde ellerinden geleni yaparak bu gençleri sınava ve hayata hazırladılar. bu bağlamda tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim.

Tabi bu süreçte yorulan, zorlanan, strese giren ama sözümüze itibar eden, bir defa dahi saygısızlık yapmayan tüm öğrencilerimize ve onları yetiştiren velilerimize teşekkür ederim.

ma eğitim kurumları olarak başarılı bir öğretim yılını daha geride bıraktık. kurs merkezimizde ygs 1, ygss 2 ygs 5 ve 6 puan türlerinde il birincileri; okulumuzda benzer puan türlerinde il ikincive üçüncüleri çıkmıştır. ilk 30 binde 81 öğrencimiz yer almaktadır.

Aynı başarının Lys’de de gösterileceğine eminim.

Okulumuz 2018/2019 öğretim yılından itibaren Binevlerde yapılacak olan yeni binamıza taşınacaktır. üniversiteyi kazanıp ileriki yıllarda bizleri ziyaret edecek öğrencilerimizi yeni binamızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.

bu günden sonra sınav tarihlerine kadar yoğun bir çalışma temposu içinde olmanız gerekmektedir. Bu süreçte idare ve öğretmenler olarak sizlere yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

Davetimize katıldığınız için hepinize teşekkür ederim.” dedi.
Konuşmaların ardından okulu derece ile bitiren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Gecenin devamında yoğun bir eğitim öğretim yılını geride bırakan öğrenci ve öğretmenler birlikte gönüllerince eğlendi .